skip to Main Content

Temabo AB

Brunnsgatan 26
111 38 Stockholm
E-post: info@temabo.se

Företagsledning

Anders Broberg

Anders Broberg

VD

anders.broberg@temabo.se
Tel: 0705-517561

Marcus Dahbo

Marcus Dahbo

Ekonomichef

marcus.dahbo@temabo.se
Tel: 0760-389940

Kristina Langhammer

Kristina Langhammer

Utvecklingschef

kristina.langhammer@temabo.se
Tel: 076-1810301

Kvalitet och HR

Erika Åkersten

Erika Åkersten

Kvalitetssystemansvarig

erika.akersten@temabo.se
Tel: 0704-241493

Liselotte Krylborn

Liselotte Krylborn

Medicinskt ansvarig sjuksköterska (MAS)

liselotte.krylborn@temabo.se
Tel: 076-1810344

Teresia Wallin

Teresia Wallin

HR-specialist

teresia.wallin@temabo.se
Tel: 0760-443206

Lotta Burenius

Lotta Burenius

Utvecklingsledare för Kompetenscentrum demensomsorg och psykisk hälsa

lotta.burenius@temabo.se
Tel: 0739-619619

Ekonomi och lön

Catarina Elvhage

Catarina Elvhage

Redovisningsansvarig

catarina.elvhage@temabo.se
Tel: 0761-387447

Bogda Gudding-Mysiak

Bogda Gudding-Mysiak

Ekonomiassistent

bogda.gudding-mysiak@temabo.se
Tel: 0707-424881

Therese Jedenborg

Therese Jedenborg

Lönespecialist

therese.jedenborg@temabo.se
Tel: 0736-548203

Elisabeth Olsson

Elisabeth Olsson

Löneadministratör

lon@temabo.se
Tel: 0722-520650

Maria Halef

Maria Halef

Löneadministratör

Föräldraledig
maria.halef@temabo.se

Tel: 0709-575348

Kontaktinformation verksamheter

Alströmerhemmet

Verksamhetschef Lena Svensson
Fridhemsgatan 58
112 46 Stockholm
Tel: 0707-893377

Berga

Verksamhetschef Angela Plambeck
Björnstigen 137
170 72 Solna
Tel: 0722-520640

Berga dagverksamhet

Verksamhetschef Angela Plambeck
Björnstigen 137
170 72 Solna
Tel: 0722-520640

Bergsunds Vård och Omsorgsboende

Verksamhetschef Raakel Kuusiniemi
Folkskolegatan 30
117 35 Stockholm
Tel: 0736-547900

Daljunkaregården

Verksamhetschef Anna-Karin Adolfsson
Daljunkaregatan 19
791 37 Falun
Tel: 023-828 92

Gläntan

Verksamhetschef Angela Plambeck
Björnstigen 99
170 72 Solna
Tel: 0722-520640

Guldbröllopshemmet

Verksamhetschef Helena Piensoho
Tideliusgatan 16
118 69 Stockholm
Tel: 0704-241454

Korsnäsgården

Verksamhetschef Annika Stigsdotter
Bruksgatan 7
791 44 Falun
Tel: 0760-165591

Norshöjden

Verksamhetschef Lena Kristoffersson
Kopparvägen 26
791 42 Falun
Tel: 0763-186290

Oskarsro

Verksamhetschef Camilla Falkbrink
Storgatan 36
171 63 Solna
Tel: 0763-460278

Ribbings Backe

Verksamhetschef Camilla Falkbrink
Ribbings väg 87
192 52 Sollentuna
Tel: 076-1600977

Solglimman

Verksamhetschef Annica Fridlund
Ågagatan 11
280 64 Glimåkra
Tel: 044-44 990, 0767-770 112

Solhaga vårdhem

Verksamhetschef Marie Elm-Ågren
Kungsvägen 40
280 40 Skånes Fagerhult
Tel: 0767-770 125

Back To Top