skip to Main Content

Temabo AB

Brunnsgatan 26
111 38 Stockholm
E-post: post@ansvarochomsorg.se

Företagsledning

Marcus Dahbo

Marcus Dahbo

marcus.dahbo@temabo.se
Tel: 076-038 99 40

Kristina Langhammer

Kristina Langhammer

Utvecklingschef

kristina.langhammer@temabo.se
Tel: 076-181 03 01

Kvalitet och HR

Erika Åkersten

Erika Åkersten

Kvalitetssystemansvarig

erika.akersten@temabo.se
Tel: 070-424 14 93

Liselotte Krylborn

Liselotte Krylborn

Medicinskt ansvarig sjuksköterska (MAS)

liselotte.krylborn@temabo.se
Tel: 076-181 03 44

Teresia Wallin

Teresia Wallin

HR-specialist

teresia.wallin@temabo.se
Tel: 076-044 32 06

Anne Ritzhoff

Anne Ritzhoff

HR-specialist

anne.ritzhoff@temabo.se
Tel: 076-181 03 03

Ekonomi och lön

Johanna Setterblad

Johanna Setterblad

Tf Ekonomichef

johanna.setterblad@temabo.se
Tel: 076-138 74 47

Bogda Gudding-Mysiak

Bogda Gudding-Mysiak

Ekonomiassistent

bogda.gudding-mysiak@temabo.se
Tel: 070-742 48 81

Sara Vennerstrand

Sara Vennerstrand

Controller

sara.vennerstrand@temabo.se
Tel: 076-181 03 73

Katarina Cederlund-Saikkonen

Katarina Cederlund-Saikkonen

Lönespecialist (Konsult)

katarina.cedelund-saikkonen@temabo.se
Tel: 076-170 85 92

Lena Svensson

Lena Svensson

Lönespecialist

lon@temabo.se
Tel: 073-654 82 03

Elisabeth Olsson

Elisabeth Olsson

Löneadministratör

lon@temabo.se
Tel: 072-252 06 50

Kontaktinformation verksamheter

Alströmerhemmet

Verksamhetschef Charlotta Wallström
Fridhemsgatan 58
112 46 Stockholm
Tel: 070-789 33 77

Berga

Verksamhetschef Angela Plambeck
Björnstigen 137
170 72 Solna
Tel: 072-252 06 40

Berga dagverksamhet

Verksamhetschef Angela Plambeck
Björnstigen 137
170 72 Solna
Tel: 072-252 06 40

Bergsunds Vård och Omsorgsboende

Verksamhetschef Ninozka Uribe
Folkskolegatan 30
117 35 Stockholm
Tel: 073-654 79 00

Daljunkaregården

Verksamhetschef Anna-Karin Adolfsson
Daljunkaregatan 19
791 37 Falun
Tel: 023-828 92

Gläntan

Verksamhetschef Angela Plambeck
Björnstigen 99
170 72 Solna
Tel: 072-252 06 40

Guldbröllopshemmet

Verksamhetschef Helena Piensoho
Tideliusgatan 16
118 69 Stockholm
Tel: 070-424 14 54

Korsnäsgården

Verksamhetschef Annika Stigsdotter
Bruksgatan 7
791 44 Falun
Tel: 076-016 55 91

Norshöjden

Verksamhetschef Lena Kristoffersson
Kopparvägen 26
791 42 Falun
Tel: 076-318 62 90

Oskarsro

Verksamhetschef Camilla Falkbrink
Storgatan 36
171 63 Solna
Tel: 076-346 02 78

Ribbings Backe

Verksamhetschef Regina Daramy
Ribbings väg 87
192 52 Sollentuna
Tel: 076-160 09 77

Solglimman

Verksamhetschef Annica Fridlund
Ågagatan 11
280 64 Glimåkra
Tel: 044-44 990, 076-777 01 12

Solhaga vårdhem

Tf verksamhetschef Annica Fridlund
Kungsvägen 40
280 40 Skånes Fagerhult
Tel: 076-777 01 12

Back To Top